Dnes je Pondelok 22.júla 2024, meniny má Magdaléna, zajtra bude mat Olga
TOPlist

Január  2017 - aktivity:

POZNAJ SVOJE MESTO - NÁVŠTEVA ŽIAKOV ŠKOLY NA VÝSTAVE V MESTSKOM MÚZEU:

Pri potoku Belina perla leží a ponad ňu slnko pláva. To je naše mesto s hradom, to je naše Fiľakovo. Do oblakov čelo dvíha, tisícami okien svieti a ulice ako dlane vystiera pod svoje deti. Pamätá si dávne časy, slávu i hlad, vojnu veľkú, i radosť, keď vojak s hviezdou priniesol mu slobodienku. Každý rok je väčšie, krajšie, zaujímavejšie, ako ruža pri rozkvete. Fiľakovo s majestátnym hradom, mesto naše, ďaleko milšie nenájdete. Úsmiaty

Dňa 18. januára 2017 v dopoludňajších hodinách sme so žiakmi z 1. stupňa školy uskutočnili návštevu Mestského vlastivedného múzea vo Fiľakove. Naše detičky spolu s pani učiteľkami Mgr. Miriamou Sarvašovou, Mgr. Simonkou Bodorovou, Mgr. Katkou Földiovou, Mgr. Paťkou Angyalovou, spolu s pani asistentkou Editkou Póczosovou a pánom asistentom Ferkom Oláhom sa veľmi tešili na výstavu, ktorá mapovala dejiny mesta od zruinovania hradu, čiže od 17. storočia. Videli sme kultúrne, hnuteľné pamiatky miestnej šľachty, dedičstvo katolíckeho obyvateľstva, ako aj ľudové umenie Palócov. Samostatná miestnosť múzea prezentovala tradície miestnej smaltovne. Dočasná výstava pod názvom „Šuster, drž sa svojho kopyta!“ nám priblížila históriu obuvníckeho a čižmárskeho remesla. Uvedenú aktivitu zorganizovala pani učiteľka Mgr. Simonka Bodorová, za čo jej ďakujeme.

Veľmi pekne ďakujeme tiež personálu mestského múzea za ich ochotu, za ochotu a príjemný prístup pána sprievodcu a za milé darčeky, ktoré dostali naši žiaci na záver návštevy.


VIAC


HODINA HLASNÉHO  ČÍTANIA  V ŠKOLSKOM  INTERNÁTE:

VIAC