Dnes je Piatok 21.júna 2024, meniny má Alojz, zajtra bude mat Paulína
TOPlist

Október  2016 - aktivity:

HALLOWEEN  V  ŠKOLE

Strašidlá a upíry, netopiere, duchovia prišli všetkých strašiť, halloween je tajuplný, kto nás bude strážiť? Bosorky sa schádzajú, na Halloween sa chystajú. V tme už svietia tekvice, žiaria záhrady i ulice. Ježibaba ožíva, Halloween sa začína. Strašidiel sa nebojíme, kúzlo rýchlo vymyslíme. Halloween my oslávime, strašidielka vyplašíme.

Na pracovnom vyučovaní naši siedmaci a ôsmaci sa takto pripravili spolu s pani zástupkyňou RŠ Mgr. Natáliou Kantorákovou na halloween. Pridala sa aj pani učiteľka Ing. Danka Hlavatá. Strihali, lepili, kreslili, škrobili a....otvorili bránu zahalenú rúškom tajomstiev halloweenu. Žmurkajúci


VIAC


PRÍPRAVY  NA HALLOWEEN V ŠKOLSKOM INTERNÁTE

Halloween je krásny čas, čo prišiel k nám zas. Už tam vidíš tekvičku, rýchlo, skoč za stoličku! Upír už je vo svojom zámku, keď k nám prehovoril, narazil si sánku. Je halloween, tak sa teš s nami a zabávaj sa s našimi strašidlami!Žmurkajúci

Pavúky, bosorky a netopiere si oblečú šatičky a pripravujú halloween párty do školičky. Blíži sa čas halloweeen sveta, pavúk tíško siete splieta, také jemné pavučinky, na mušky mu tečú slinky. Jedna nitka, druhá nitka pekne rovné, bez pravítka. Sieť je pekná robota, kto sa do nej zamotá?

Deti v našom internáte spolu s pani vychovávateľkou Zuzkou Olšiakovou v rámci tvorby výzdoby na halloween vytvorili takéto obrovské pavúky, tekvičky a šarkana, ktorý bude držať stráž počas halloween párty v školskom internáte. Chrbát šarkana sa skladá z detských ručičiek, ktoré ho vytvorili.Žmurkajúci


VIAC


ZVIERATKÁ  Z LÍSTIA  PANI  JESENE

Na známosť sa všetkým dáva, v jeseni lístie opadáva. Šu-šu, šumia vetvičky, vraj naplnia košíčky. Pod horami na lúčine, pri mesačnom bledom svite, piadimuži presúšajú zlaté lístie na koryte.

Na pracovnom vyučovaní sme s pani učiteľkou Ing. Dankou Hlavatou vyrábali takéto zaujímavé zvieratká zo zlatistého lístia pani jesene Úsmiaty.

VIAC


SPADLA  HRUŠKA  ZELENÁ ...spadla ona veru na školskom dvore v internáte

Spadla hruška zelená, rozbila si kolená. Teraz plače na zemi, dobré lieky dajte mi! Ty si hruška nezbedník, nepomôže Ti už nik! Veď si dobre vedela, že si ešte nezrelá.

Takéto usmievajúce sa a spokojné hruštičky vznikli pod našimi ručičkami a pomohla nám ich vyzdobiť naša pani vychovávateľka Kinga Triznová. Úsmiaty

VIAC


ČÍTANIE  DETÍ  DEŤOM V  ŠKOLE

Pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc sme dňa 26. októbra 2016 uskutočnili deň čítania detí deťom za účelom posilnenia čitateľskej gramotnosti, počúvania a čítania s porozumením. Uvedenou aktivitou formujeme pozitívny vzťah žiakov ku knihám a literatúre v záujme efektívneho rozvíjania komunikačnej kompetencie a čitateľskej gramotnosti žiakov. Aktivitu pripravili p. učiteľka Mgr. Paťka Angyalová a zaujímavú prezentáciu o knihách a knižnej literatúre pripravila p. učiteľka Mgr. Simonka Bodorová.


VIAC


NÁVŠTEVA ŽIAKOV ŠKOLY V DOMOVE DôCHODCOV NEZÁBUDKA

Pri príležitosti Medzinárodného mesiaca úcty k starším žiaci prvého stupňa boli dňa 25. októbra 2016 ako každoročne na návšteve v miestnom domove dôchodcov Nezábudka vo Fiľakove. Potešili dôchodcov bohatým kultúrnym programom - básničkami, pesničkami hádankami, ale aj zaujímavým tančekom, ktorý žiaci nacvičili s p. učiteľkami Mgr. Katkou Földiovou a p. Mgr. Miriamou Sarvašovou. Program sa im veľmi páčil, čo patrične ocenili veľkým potleskom. Po vystúpení odovzdali žiaci dôchodcom pamätné listy, ktoré vyhotovila p. učiteľka Mgr. Miladka Bujnová a darčeky, ktoré pripravila p. učiteľka Mgr. Katka Földiová. Dôchodci, poctení návštevou našich detí, neskrývali dojatie a slzy v očiach. Po ukončení programu žiaci v závere návštevy vymaľovali niekoľko maľovaniek, ktoré im darovali na pamiatku.


VIAC


SVETOVÝ  DEŇ VÝŽIVY V ŠKOLE

V týždni od 10. októbra 2016 do 14. októbra 2016 sa uskutočnil na škole tematický týždeň zameraný na zvýšenú konzumáciu ovocia a zeleniny. Žiaci 1. aj 2. stupňa mali možnosť ochutnať rôzne druhy ovocia a zeleniny, a pritom ich ručičky vytvorili zaujímavé výtvarné kresby, nainštalovali náučnú výstavku a p. učiteľky Mgr. Paťka Angyalová  a Mgr. Danka Kancková spracovali bohatú fotogalériu k danej téme.

Zároveň vo štvrtok dňa 13. októbra 2016 na 4. vyučovacej hodine uskutočnili p. asistentka Editka Póczosová a p. učiteľka Mgr. Alžbetka Ferenczová besedu so zameraním na Svetový deň výživy, v rámci ktorej sme nielen ochutnávali rôzne fajné ovocné a zeleninové dobroty, ale sme sa i veľa naučili.


VIAC


VÝROBA JESENNÝCH  LISTOV V ŠKOL. INTERNÁTE

Opadáva žlté lístie, ľahne si, že bude spať. Milý vetrík ponúkol sa, že ho bude kolísať. Najprv zľahka šuští, potom zrazu inú spustí:  "Poďte, deti, tancovať".

Vyrábali sme jesenné listy z krepového papiera pomocou drobných guličiek a na záver sme sa príjemne unavili malou disco pártyŽmurkajúci s pani vychovávateľkou Mgr. Ingrid Karmanovou.

VIAC


NA HODINE PRACOVNÉHO  VYUČOVANIA

Ručičky sa spolu hrali, roboty sa neľakali. Bum, bum kladivkom na vrátka, a je tu zábavka krátka: Nazbierali sme lístie, zafarbili sme ho, s využitím servítkovej techniky sme kladivkom vyklepávali a robili otlačky na papier. Čím rýchlejšie pracovali naše ručičky s kladivkami, tým sme mali krajšie, dúhovejšie obrázky Smejúci sa.

Naši malí šikovníci z B-variantu takto pracovali na pracovnom vyučovaní s pani zástupkyňou RŠ.

VIAC


ŠARKANIÁDA - SPOLOČNÁ  AKTIVITA DETÍ Z ŠKD  A ŠKOL. INTERNÁTU

Aj keď dúhoví krásavci môžu poletovať vysoko nad našimi hlavami po celý rok, jesenné obdobie je ideálne na zhotovenie a púšťanie šarkanov. Fantázii sme medze nekládli. Všetko, čo sme k tomu potrebovali, boli šikovné ruky húževnatých pani vychovávateliek a zanietenosť detičiek, no a v neposlednom rade materiál za pár drobných. Najlepšie na tom je, že sa pri tom výborne zabavili naše deti. Ak nie pri strihaní a lepení, tak aspoň pri ich výzdobe.

Vietor fúka, šarkan letí, kopec víta všetky deti!

VIAC